Заев: Да живее Северна Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска на прес конференција истакна дека бара поголема одговорност од сите министри и градоначалници, очекува повеќе работа и им заблагодари на граѓаните за поддршката.

- Апел до опозицијата барајте да го испорачаме тоа што го ветивме но заборавете на опструкциите и не го попречувајте прогресот, така нанесувате штети на народот, земјата исебе си. Бидете дел од новите поглавја, тука сме политичарите и на власт и во опозиција за граѓаните, вели тој.

Да живее Македонија, да живее Северна Македонија, заврши Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2019 - 12:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега