Заев: Ако Иванов се дрзне да ги амнестира осудени за 27 април има начин како сето тоа да се поништи

Зоран Заев вечерва гостуваше на емсијата „Click Plus“  каде одговора на прашањето дали Ѓорге Иванов ќе амнестира осудени за 27. април и упадот во Собранието, по информациите дека утре претседателот ќе дава амнестии.

Тој истакна дека не верува во такво нешто, и дека нема да се дрзне, но и тоа да го стори, има начини како сето тоа да се поништи, за 30 дена ќе има нов претседател.

„На 27-ми април имаше добро организирана маса која тргна да убива, ликвидира…“, изјави Заев 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.04.2019 - 22:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега