Забрчанец: Сите изведувачи знаеја дека ќе настапат на прослава по повод поканата на НАТО

„Македонија и граѓаните со право, гордо и чесно ќе го прослават историскиот успех, поканата за членство во НАТО и датумот за преговори за членство во ЕУ. Да, ова се историски успеси, ова се победи за демократијата во Македонија и заслужуваат прослава, како никогаш до сега. Кога, ако не сега?“ напиша на Фејсбук Марјан Забрчанец, советник за односи со јавност во Владата.

Тој вели дека единствената цел на овој настан била да се мобилизира партиска поддршка и да се манипулира со граѓаните.


Тој потенцира дека сите изведувачи имале потпишано договор со Владата на кој експлицитно стои за каков настан станува збор, односно, дека тие ќе настапат на музички настан по повод поканата на НАТО за членство на земјата во алијансата.

 

 

 

13.07.2018 - 22:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега