Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на планинските предели

Забрана за тешко товарни возила на патот кај Стража и Маврово- Дебер, соопштуваат од АМСМ.

Поради интензивни врнежи од снег во 18.20 часот од превентивни причини се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и патен правец Гостивар-Стража-Кичево, информираат од АМСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2019 - 19:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега