За влакно избегната трагедија: Огромен камион возел во спротивна насока 3 километри на италијански автопат (ВИДЕО)

 

Трагедијата на италијанскиот автопат помеѓу Бордигер и Санремо беше избегната во петокот вечерта.

Пијан возач на шлепер од Романија возел повеќе од три километри во спроивен правец.

Возел цик- цак избегнувајќи ги возилата кои доаѓале од спшротивен правец, а возачите во паника едвај успеваат да го избегнат камионот.

Кога конечно некако успеал да го заврти камионот, полицијата го застанала, а при алкотест утврдено е 1,80 промили алкохол во крвта на возачот, поради што му бил одземенк камионот и платил казна од 6.500 евра.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 22:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега