За сите кои го пропуштија настапот: Даниел е победникот на Евровизија (ВИДЕО)

Иако со гласовите од жирито водеше Тамара, победник на Евровизија со гласовите од жирито и публиката е Данкан Лоренс, претставникот на Холандија, кој важеше за фаворит според обожувалниците.

Со вкупно 492 поени, од жирито и од публиката е победник на „Евровизија 2019“, а ова е петта победа на Холандија.

Ова е изведбата за сите кои пропуштија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 15:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега