За оваа гостинка на свадба зборуваат сите: Се појави во провокативен фустан, па многумина ја осудија (ФОТО)

Многумина можат да згрешат со изборот на облеката кога се поканети за свадба, но една девојка која засега не епознато од каде е на венчавка се појавила во вакво издание.

Имено таа се појавила во фустан кој од двете страни е отворен и без долна облека.

Фотографијата е споделена на Инстагрм, па интернет го прогласи ваквиот фуистан и стајлинг како “меприфатлив“.

„Тој фустан е како за стриптизерки“, „Ова е сосема непримерно за на венчавка, не личи ни за во дискотека“, гласат само некои од кометарите.

Додека една од корисничките на интернет напишала дека дури и да е убава, млада и згодна никогаш не би облекла вакво нешто.

Погледнете како изгледа, па одлучете и самите дали е примерно или не.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега