За две минути исчистете ги и испразнете ги цревата - изедете една лажица од оваа домашна смеса

Јасно е дека нашиот организам функционира многу сложено и има многу функции, па затоа мора да водиме сметка за него, и да внимаваме што јадеме за да не дојде до некое заболување.

Затоа лекарите советуваат од време на време да правиме детоксикација на организмот и тоа со природни лекови од природни состојки, па еве еден таков.

- 5 лажици зовриене вода

- 150 грама сливи

- 150 грама урми

Ставете ја водата да зоврие а потоа додадете ги сливите и урмите, оставате ја смесата да се вари 15 минути а потоа тргнете ја од оган за да се олади.

Лекот конзумирајте го наутро на празен стомак и тоа по една лажичка. Реагира брзо и ефикасно.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.02.2020 - 09:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега