За два дена го растопува салото - по првата голтка ќе имате чувство дека ви гори стомакот

 

На многумина маснотиите на телото им се наталожуваат, бидејќи не се движат доволно, јадат премногу и нездраво. За вас имаме еден напиток, кој ги согорува масните наслаги од стомакот.

Потребно ви е:

125 грама рен

3 непрскани лимони

3 лажици мед

Измиксајте го во блендер ренот. Земете три лимони, расечете ги, извадете им ги семките, па заедно со кората измиксате ги и измешајте ги со ренот.Во сето тоа додадете 3 лажици мед. Чувајте го овој напиток во затворена тегла во фрижидер. Земајте по една мала лажица два пати дневно. Конзумирајте го овој мелем 3 недели и гледајте како обемот на струот се намалува.

 

 

 

19.04.2018 - 23:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега