За 65-от роденден уште еден чувар - еве како му се допаднал подарокот на Путин

 

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска доби уште еден подарок, овој пат тоа е централно азијски овчар од претседателот на Туркменистан, Гурбангулиј Бердимухамдов.

Vladimir Putin

Уште едно куче за стаствениот љубител на кучиња, кој во саботата наполни 65 години.

Путин го прегрнал кучето наречено Верни и го бакнал за време на Самитот на Заедницата независни држави во руското одморалиште Сочи на Црно море.

Vladimir Putin

Рускиот претседател претходно на подарок добил бугарски овчар од премиерот на Бугарија, Бојко Борисов.

 

 

 

12.10.2017 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа