За 24 часа регистрирани нови 49 позитивни случаи на Ковид-19 во земјава

 

Во последниве 24 часа во земјава се регистрирани 49 новозаболени пациенти од Ковид-19, дознава Алсат.

Со ова вкупниот број на заболени во Македонија достигнува 712 лица.

Досега во Македонија излекувани се 37 пациенти, а 30 лица починаа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 11:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега