За 15 минути насмеани лица и полни стомаци - брза вечера за деца

Не е нешто ексклузивно, но е многу вкусно и гарантира полни стомаци и милион детски насмевки.

Потребно ви е:

8-10 парчиња сув леб

2 јајца

150гр кисела павлака

100гр кајмак

100гр сирење

по желба сусам и оригано

Начин на подготовка:

Јајцата, павлаката и кајмакот проматете ги и ставете ги на парчињата со леб. Сирењето изрендајте го и ставете го исто така на парчињата леб. Ставете сусам и оригано по вкус, и така подготвени лебчињата ставете ги 10 мин во рерна.

Вистинско уживање!

 
 
07.11.2016 - 16:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа