Winamp заминува во историјата

Winamp заминува во истоирјата. Веста ја објави AOL оваа среда по пат на порака која се појавува на официјалната веб страна на Winamp.com. "Winamp и придружните веб услуги веќе нема да бидат достапни после 20 декември 2013 година. Во сооднос со тоа, Winamp Media player-ите нема веќе да бидат достапни за превземање... Ви благодариме што го поддржувавте Winamp изминативе 15 години", гласи пораката.

21.11.2013 - 15:34

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега