Вујовиќ: Да знаев дека Македонија ќе биде пред Германија, ќе играв обложувалница

Словенечкиот селектор, Веселин Вујовиќ денеска слави роденден, па одлучи да излезе со интересна изјава во јавноста.

Тој во последната изјава и посака медал на Македонија, но истакна и дека верува во неговата репрезентација.

„Кога јас би знаел какви ќе бидат резултатите, ќе играв обложувалница. Секако дека тоа што Германија не победи и со Македонија и со Словенија говори многу нешта. Не би преудицирал дали Германците се послаби или балканските селекции се добро водени, заклучете сами“, рече Вујовиќ.

 

 

 

 

18.01.2018 - 13:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа