Вујановиќ и официјално го започна третиот претседателски мандат

Старо-новиот претседател на Црна Гора Филип Вујановиќ го започна својот нов претседателски мандат.

Тој вчера положи свечена заклетва и го започна својот трет претседателски мандат.

За време на неговата инаугурација имаше протестен марш од Подгорица до Цетиње каде граѓаните го искажаа своето незадоволство од моменталната состојба во Црна Гора.

најчитано сега