Вуцис: До крајот на следната седмица ратификација на Договорот од Преспа

 Од понеделник ќе започнат процедурите во грчиот Парламент, а до крајот на следната седимица ќе биде ратификуван Договорот од Преспа, рекол Никос Вуцис во разговор со грчките новинари, јави дописничката на МИА од Атина.

Претседателот на грчкиот Парламент по завршувањето на состанокот на политичиот совет на СИРИЗА, објаснил дека договорот ќе помине на една или на две седници на Комисијата за надворешна политика и одбрана, а потоа ќе биде донесен на пленарна седница, по што ќе следи и гласање од пратениците.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 16:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега