Вучиќ за наводниот атентат: Им недостасувале 48 часа за да ја преземат власта

Српскиот претседател Александар Вучиќ во гостување на ТВ Прва истакна дека се спремал атентат врз него, кој бил спречен од страна на безбедносните служби.

Според него, на наводните атентатори им недостасувале 48 часа.

– Велат дека им недостасувало 48 часа, затоа имавме најголем број наши снајперисти на отворањето на споменикот на Стефан Немања. Немав панцир и никогаш нема да го носам. Не ме интересира постапката. Вулин се тресеше од страв, излегов и го прочитав мојот говор. Беа кратки за 48 часа, но без оглед дали бев мета или некој друг, немам доказ. Тие велат дека многу малку им недостасувало да ја преземат целата моќ во Србија, изјави претседателот на Србија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2021 - 23:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега