Вучиќ: Со костум ќе скокнам во базен ако ја добиеме таа инвестиција

Српскиот претседател Александар Вучиќ очекува во јуни да добие позитивна вест за една голема инвестиција, па вети дека ќе скокне во базен ако се случи тоа.

„Ветувам дека ќе скокнам во базен ако ја добиеме таа вест. Ќе скокнам со костумот во базен“, кажа Вучиќ за медумите.

Вучиќ не откри за каква инвестиција станува збор, а медиумите шпекулираат дека тоа е светски познат произведувач на автомобили.

15.05.2022 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега