Вучиќ се огласи откако итно беше хоспитализиран

Откако беше итно хоспитализиран поради проблеми со срцето, српскиот претседател Александар Вучиќ се огласи на Твитер.

- „Им благодарам на докторите и персоналот на ВМА. Им благодарам на сите што се грижеа. Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон“, напиша тој.

 

Српскиот претседател беше примен на Воено-медицинската академија во Белград, откако нагло му се слошило по на разгледување на проектот „Белград на вода".

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.11.2019 - 10:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега