Вучиќ до Пендаровски: Стево што ќе ти превод кога се знаеш

Со високи воени и државни почести денеска претседателот Стево Пендаровски беше пречекан во Србија, од својот српски колега, Александар Вучич, по што двајцата претседатели имаа тет-а-тет средба.

По средбата двајцата претседатели се појавија на прес конференција.

На почетокот на своето обраќање српскиот претседател имаше интересен коментар до претседателот Пендаровски.

- Стево што ќе ти превод знаеш се, мене не ми треба за македонски, му рече Вучиќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега