Вучиќ: Даваме рака на пријателство за сите, но нема да молчиме

 

Српскиот претседател Александар Вучиќ на инстаграм-профилот објави моќна порака по повод 27 години од прогонот на Србите во акцијата „Бура“.

„Пружаме рака на пријателство за сите кои сакаат да ја прифатат, но никогаш веќе нема да молчиме и не сакаме да се срамиме од злосторствата кои се извршени врз нашиот наод. Немојте да нè спречувате да се сеќаваме“, напиша Вучиќ.

Претседателот објави и видео на социјалните мрежи.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Александар Вучић (@avucic)

05.08.2022 - 18:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега