Врнежи и ветер попладнево - УХМР со нови најави за времето

Како што најавуваа метеоролозите, попладнево започнаа врнежите ширум градовите во Македонија.

Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните часови.

Ова се градовите каде врне попладнево:

Утре во Скопје и околината времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и утринска температура до 7 степени, а дневна температура до 17 степени. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 16:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега