Врнежи и грмежи попладнево во Македонија - на овие места беснее невреме

Започна најавеното невреме попладнево во Македонија. Во неколку градови попладнево забележани се врнежи и грмежи.

Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе бидат околу или малку под просечните за овој период од годината. Извесно стабилизирање на времето се очекува за време на престојниот викенд. 

Еве каде врне во моментов:

 

 

 

30.07.2018 - 17:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега