Врие пред Градска болница- роднините во очај чекаат информации за повредените

Вечерва врие пред Градската општа болница Осми септември каде роднини на повредените во автобуската несреќа кај карпалак чекаат во очај информации за состојбата.

Официјалните информации се дека загинати се 13 лица, но голем е бројот на тешко повредените, а семејствата тешко доаѓаат до информации. 

- „Поминаа повеќе од 3 часа, информациите ги добиваме од медиумите, редно е да добиеме какви било нови сознанија“, реагираат семејствата, пренесе Макфакс.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 21:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега