Врие полиција пред македонското Собрание

Зголемено полициско присуство пред Собранието може да се забележи уште од утрово, во пресрет на закажаната пленарна седница за Договорот со Грција.

Протестот е најавен за 11 часот кога ќе започне и седницата за ратификација на Договорот.

 

 

 

 

19.06.2018 - 09:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега