Времето се расипува: Вонредна најава, доаѓа невреме

Утре претпладне ќе имаме сончево и топло време, а попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 19, Маврово 12, Охрид 17, Прилеп 18, Кавадарци 19, Крива Паланка 18, Берово и Дојран 20 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 19:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега