Времето целосно се менува - Викенд временска прогноза

Сончево со мала до умерена локална облачност ќе биде времето во текот на денешниот ден. Попладне и кон крајот на денот во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од11 до 19, а максималната од 26 до 34 степени.

 Во Скопје сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Температурите од 16  до 30 степени.

 

Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.08.2019 - 08:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега