Временската прогноза носи лоши вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, но попладне ќе настапи дестабилизација со зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд проследени со грмежи особено во западните делови од земјава.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од 19 до 25 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне и во скопското подрачје ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

До петок ќе се задржи претежно топло и стабилно време, освен во сабота попладне кога ќе има услови за појава на локални врнежи од дожд.

08.05.2014 - 00:18
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега