Временска прогноза за утре: Ќе биде студено, а ќе врне и дожд и снег

Претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, најавуваат метеоролозите за утре.

Врнежите ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови, кога заради заладувањето ќе преминуваат во снег на повисоките и во некои од пониските места.

На планините снежната покривка ќе се зголеми, а снежна покривка ќе се формира и на повисоките места особено во западните делови.

Во Скопје облачно од пладне со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

26.11.2022 - 22:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега