Временска прогноза за наредните денови: Во вторник и среда пресврт

Времето во Македонија денеска беше сончево со мала облачност и со умерен повремено засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Утринската температура се движеше од 12 до 20, а  дневната од 28 до 34 степени.

Во Скопје, сончево со умерен, на моменти засилен северозападен ветер. Утринската температура се спушти до 18, а дневната се искачи до 32 степена.

Во наредните денови продолжува периодот на претежно стабилно и топло време. За викендов ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Во вторник и в среда ќе има делумно зголемување на облачност аи појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.  

 

 

 

13.07.2018 - 23:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега