Временска прогноза за април - какво време не очекува за Велигден

Иако во јануари немавме снег, снегот дојде среде пролетта во месец април и тоа во првиот ден од овој месец.

Временската прогноза за месец март речиси се оствари во целост, а од денеска започнува месецот април во кој треба пролетта уште повеќе да сјае во сиот свој сјај.

Целосната временска за месец април носи многу промени во Македонија, па така ќе имаме дожд и сонце подеднакво целиот месец.

Особено по Велигден доаѓа значително потопло време, погледнете.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.04.2020 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега