Временска најава за следната недела - Подгответе се за промена

Времето денеска во македонија, во западните делови умерено до значително облачно, во текот на ноќта со локален дожд.

Во останатите делови сончево со мала до умерена облачност.

Максималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност.

 Во понеделник, особено во претпладневните часови ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Потоа и во следните денови до четврток ќе има услови за повремени врнежи, претежно во западните делови, а ќе дува и умерен ветер од западен и северозападен правец.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2020 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега