Временска најава за денеска - Каде наврна најмногу дожд

 

Претежно облачно време со слаб до умерен ветер ќе преовладува денеска во државата. Претпладне особено на истокот од државата ќе има врнежи од дожд и повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Дневната температура ќе се движи во интервал од 12 до 19 степени.

Во Скопје слично време со краткотраен дожд и слаб до умерен претежно јужен ветер. Температурата ќе достигне до 17 степени.

Најмногу дожд до седум часот утринава наврнал во Лазарополе – 54 литри на метар квадратен, а најмалку во Скопје пет литри на метар квадратен.

Најстудено утринава е во Маврово каде се измерени 4 степени, а најтопло во Дојран – 15 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.11.2019 - 08:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега