Временска до крај на годината - Ќе има ли снег за новогодишната ноќ?

Времето деновиве сончево, но многу студено, а следните денови се најавува и дожд.

Ова е временската за цел месец декември, според Accuweather.

Не чека пад на температурите, пресврти со времето, дожд и снег.

 

Од временската се гледа дека Нова Година ќе ја дочекаме со сонце наместо снег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 18:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега