Времено се укинуваат автобуските линии до Средно Водно, нема да работи и жичарницата

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дека од утре нема да сообраќаат трите автобуските линии до Средно Водно (25, 25А и 25Б), а со работа ќе прекине и жичарницата.

Одлуката ќе важи во наредниот период, односно до идните одлуки согласно препораките и мерките за заштита и превенција од коронавирусот, информира ЈСП Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.03.2020 - 15:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега