Време: Утре сонце и пеколни 35 степени

Утре времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 26 до 35 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.

 

најчитано сега