Време: Сонце, облаци и малку дожд

Денеска ќе имаме променливо облачно со слаб ветер од југоисточен правец. Во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд. 

Утринската температура ќе се спушти до еден степен, а максимална дневна ќе достигне 20 степени.

Според метеоролозите, во Скопје не очекува слично време со температури до 17 степени.    

07.10.2013 - 10:39

најчитано сега