ВРЕМЕ: До петок пекол на 35 степени - викендов повторно дождови

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 25 до 32.

Во Скопје слично време, со температура до 30 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.

До среда и четврток ќе се задржи стабилно и топло време со повисоки температури до 35 степени. 

Кон крајот на неделата, односно во петок  и деновите од викенд попладне повторно се очекува нестабилно време со дожд и грмежи

најчитано сега