Време: 18 степени и по некој облак

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од осум 8 до 18 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 15 степени.

18.11.2013 - 08:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега