Вратите на Владата во петок отворени за граѓаните

Македонската Влада овој петок повторно ги отвара вратите за граѓаните. Од 10 до 17 часот граѓаните ќе имаат можност присуствуваат на седницата на владина комисија и така подобро да се запознаат со работата, начинот на функционирање, спроведувањето на владините политики.

Граѓаните ќе ги посетат Салата за билатерални средби, Кабинетите на потпретседателите на Владата, Генералниот секретаријат и Дебатната сала.

Заинтересираните граѓани треба да се пријават на телефонските броеви 02 3118-782 и 02 3131-365 до утре.

10.12.2013 - 10:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега