Вработете се во Комисијата за хартии од вредност - плата 62.000 денари

Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија ќе вработува пет административни службеници преку оглас објавен од Агенцијата за администрација во петокот. Платата се движи од од 32.000 до 62.000 денари.

Последното вработување било во февруари 2015 година.

Според нив работните места кои се предвидени во Систематизацијата на институцијата неколку години наназад. Дел од нив биле испразнети поради заминување на вработени од КХВ на други работни места во приватен сектор, пренесе Скопје1.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.02.2019 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа