Вработени во салон на ЕВН научиле знаковен јазик само за да комуницираат со едно семејство

Вработени во ЕВН научиле знаковен јазик откако во нивниот салон забележале дека едно семејство комуницира на тој начин.

Корисник на социјалните мрежи ја опишува случката не штедејќи пофалби за потегот.

Од ЕВН велат дека меѓу курсевите за странски јазици кои им ги нудат на вработените е и курсот за знаковен јазик кој бил особено популарен меѓу оние кои имаат директна комуникација со клиентите. Од компанијата се горди што сега во нивните центри можат да пружат беспрекорна услуга и на оние клиенти кои се служат со знаковен јазик.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2019 - 16:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега