Вработена во Центарот за социјална работа во Бутел претрпела пекол - земал нож и се заканувал

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 59-годишниот Д.К. од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

 На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел - Скопје, пријавениот, поради укината социјална помош, со нож  упатувал закани по животот на вработена во Центарот.

 

 

 

 

13.06.2018 - 14:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега