Вознемирувачко видео од кражба во Србија: Маскиран извади нож и го стави под грло на жена

Снимка од грабежб во продавница во Бачка Топола се шири на друштвените мрежи.

Разбојникот вооружен влетал во маркет и ѝ ставил нож под грло на жена која во тој момент била внатре.

Уплашената продавачка без размислување ги извадила парите од касата и му ги предала на разбојникот кој се заканувал дека ќе ја заколеж жената која се нашла на погрешно место во погрешно време.

Инцидентот се случил во нделата нешто после 20 часот, кога напаѓачот маскиран влегол во продавницата криејќи се од камерите.

Жителите од Бачка Топола веруваат дека разбојникот брзо ќе биде фатен, но апелираат на сите граѓани ако имаат информација за нападот или го препознаваат да се јават во полиција.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега