Вознемирувачко видео: Наставник ги пореди учениците пред табла и им удираше шлаканици

Јужна Африка е во шок откако на социјалните мрежи се појави виедо на кое се гледа како насилен наставник удира ученици.

Имено на видеото се гледа како ги поредил учениците пред табла, а како се доближуваа кон него на сите им маваше шлаканици.

Некои деца ги удираше по еднаш, а дртуги и по неколку пати.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 14:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега