Вознемирувачко видео: Моторциклисти возеа со 150 км на час, па следеша страотна сообраќајка

Социјалните мрежи се полни со снимки од различни сообраќајни незгоди, од кои за жал некои се и со смртен исход.

Сепак снимката на која се гледа страотна сообраќајна несреќа на двајца моторциклисти до сега не е видена.

Почнува така што еден од нив вози по пат кон шумски предел, а камерата снима како во еден момент достигнува и до 150 километри на час.

Како тоа само по себе да не е опасно, оддеднаш неговиот колега го поминува, со поголема брзина.

Додека полека изчезнува кон една кривина, камерата од моторот зад него прикажува сцена од сударот со паркиран автомобил, а само секунда подоцна и вториот моторцикл удира во автомобилот.

Засега не е позната судбината на моторциклистите, но е поставен на социјалните мрежи за да се подигне свеста за брзото возење по пат полн со кривини.

 


 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.11.2019 - 21:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега