Вознемирувачко видео: Маж брутално претепа трудница- ја удирал со боксови и викал дека муслимани му ја силувале мајката

Бремена муслиманка Рана Еласмар (31) брутално ја нападнал Стипе. Л (43) во кафуле во Сиднеј.

Рана  која е во 38-ма недела од бременоста, вечерала со пријателка кога ја нападна насилникот, за кого се претпоставува дека е со хрватско потекло. Тој прво мирно и се доближува, разговатаат нешто, а потоа со боксови ја претепа жената, со боксови ја удираше по глава.

Пред да ја претепа ја навредувал по национална и весрка основа.

„Викаше дека муслимани ја силувале неговата мајка“ рекла Рана.

Нејзиниот сопруг навел дека таа ретко излегува, а сега пријателката ја повикала, па решила да излеле а тој останал дома да ги чува децата.

Лозина побарал да го ослободат од притвор со кауција, но тоа не е одобрено.

Пред судот би требало да се појави на 5 декември, а до тогаш ќе остане зад решетки.

Лозина има дебело криминално досие, а трудниата е пуштена од болница со голем број модринки.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега