Вознемирувачко видео: Крокодил го нападнал и го одвлекол во длабочините, наредниот ден се појави застрашувачка снимка

Ужасна снимка од Индонезија која прикажува крокодил кој во забите носи нога од исчезнат маж.

30- годишен нуркач  се нурнал во водите на реката за да поправи подводна цевка во близина на својата куќа.

Неговата сестра се обидекла да помогне, но безуспешно, крокодилот и несреќниот човек исчезнале во длабоката река.

Следниот ден сшпасувачите забележале крокодил кој носел нога од исчезнатиот човек во устата.

Спасувачите успеале да ги извадат остатоците од телото на човекот и ги вратиле кај семејството.

Според центарот за сочувивање на природнире ресурси во Индонезија е зголемен растот на напади на крокодили.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 17:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега