Вознемирувачко: УФЦ борец почина после нокаут во ринг

Откако вчера беше прогласен за клинички мртов, УФЦ борецот Тим Хаге само неколку часа подоца почина.

 

Хаге заврши во кома откако доживеа нокаут во тингот од Адам Бридвуд, на меч кој се одржа пред два дена. Веднаш беше хоспитализиран со тешко крварење во мозокот, после што беше опериран. Беше во кома, но за жал не успеа да се разбуди.

Извор: Спортски.мк

 

 

 

19.06.2017 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа