Возило на МВР прегази младо момче во Скопје

Во 13,30 часот во Скопје на булеварот „Кузман Јосифоски-Питу“ 37-годишниот А.Б. управувајќи патничко моторно возило „Шкода Октавија“, сопственост на МВР, удрил во пешак.

Се работи за 18-годишниот М.М. од Скопје кој бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“-Скопје.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР-Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.  

 

 

 

18.10.2018 - 18:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега